ТОВ «ССІ» завжди готове до експериментів та спільних науково-дослідних проектів.
Компанія ССІ не лише надає послуги в галузі контролю якості, а й тісно співпрацює з найбільшими підприємствами України металургійного, коксохімічного та гірничодобувного дивізіону у реалізації та впровадженні нових технологій та методик.
На рахунку компанії не один реалізований спільний проект.
Компанія брала участь у розробці нормативних документів щодо методів відбору та підготовки проб твердого палива.
Співробітники ССІ були новаторами, які одні з перших в Україні освоїли метод визначення реакційної здатності та механічної міцності коксу, який наразі повсюдно успішно використовується в коксохімічній промисловості.
На даний момент спільно з одним з металургійних підприємств України ведеться велика робота з вивчення можливих факторів, що впливають на металургійні властивості окатків, у тому числі на механічну міцність окатків.
Вимоги до металургійних властивостей окатків визначаються проблемами організації високоефективної роботи агрегатів їхнього наступного переділу. Незалежно від технології цього переділу, будь то доменна плавка або пряме отримання заліза, загальним для них є відновлювальний процес, при якому кристали гематиту послідовно перетворюються на магнетит, вюстит і залізо. Кристалохімічні перетворення, що відбуваються при відновлювальному процесі, і напруження, що супроводжує їх, значною мірою визначають поведінку окатків при відновленні. Зростання міцності окатків зазвичай призводить до зменшення відновлюваності, і навпаки явища розміцнення, набухання та руйнування призводять до тріщиноутворення, що збільшує розміри реакційної поверхні, і, як наслідок поліпшення відновлюваності. Таким чином, в залежності від специфічних умов отримання металу, технологи приймають компромісне рішення між відновлюваністю і міцністю.
Іншою загальною вимогою до окатків, незалежно від технології подальшого використання, є стабільність гранулометричного. При цьому досягається хороша газопроникність шару шихти. Однак всі відомі моделі відновлювального процесу не враховують можливі зміни гранскладу, що виникають за рахунок руйнування окатків при їх відновленні.
Визначальними факторами для якості окатків є температура і час контакту оксидів Fe з відновлювальним газом.
Випробування, які зараз реалізувала лабораторія ССІ дозволять прогнозувати виробничі процеси, що протікають, поліпшити техніко-економічних показників доменного виробництва в кожних конкретних умовах.
На сьогодні реалізовано такі методи випробувань:
- визначення відновлюваності залізняку за індексом швидкості відновлення згідно з ДСТУ ISO 4695;
- визначення індексу вільного набухання окатків залізорудних для доменної сировини згідно з ДСТУ ISO 4698;
- визначення відновлюваності за індексом кінцевого ступеня відновлення згідно з ДСТУ ISO 7215;
- динамічні випробування на руйнування під час відновлення при низьких температурах згідно з ДСТУ ISO 13930;
- визначення відносної здатності до відновлення згідно з ISO 7992.
Крім того, наша лабораторія розпочала дослідження мінералогічного складу залізорудних окатків, що дозволить комплексно підійти у вивченні питань якості окатків.
Ведеться робота з розробки та впровадження методів визначення мінеральних форм заліза у залізорудних матеріалах.